کانال یوتیوب Ali Aghajanzadeh

کانال یوتیوب Ali Aghajanzadeh

معرفی جاذبه های گردشگری ایران

درباره کانال یوتیوب Ali Aghajanzadeh

من علی هستم. من از مکانهای باستانی، شهرها، طبیعت، روستاها و … فیلم میسازم.اگر از مطالب من لذت بردید لطفا کانال من را سابسکرایب کنید.

 

کانال یوتیوب Ali Aghajanzadeh

شیراز رو با هم بگردیم

پانزدهم اردیبهشت روز شهر شیراز هست و مگه میشه توی اردیبشهت یه سفربه شیراز نرفت. توی این ویدیو یه سفر به شهر زیبای شیراز رفتیم و از دروازه قرآن و آرامگاه خواجوی کرمانی و آرامگاه حافظ، سعدی و باغ جهان نما ، دلگشا، باغ ارم و بازار وکیل، شاهچراغ، آستانه و … یه ویدیو کوتاهی گرفتیم. امیدوارم که لذت ببرید و ویدیو رو با دوستانتون به اشتراک بزارید.

مشاهده ویدیو در یوتیوب

 

 

 روستای تاریخی میمند کرمان

 روستای تاریخی میمند کرمان

روستای دستکند میمند در شمال غربی استان کرمان و 38 کیلومتری شهربابک واقع شده است. قدمت این روستا تا 12000 سال تخمین زده شده. یک شب توی این روستا توی خونه های چند هزارساله خوابیدیم، با یکی از اهالی روستا صحبت کردیم. نون محلی میمند رو خوردیم. واقعا تجربه جالبی بود که بهتون پیشنهاد میکنم حتما اینجارو حتی شده برای چند ساعت بازدید کنید تا ببینید گذشتگان ما چطوری توی این مکان ها زندگی میکردند.

مشاهده ویدیو در یوتیوب

 

 

بازار وکیل و سرای مشیر

بازار وکیل و سرای مشیر

بازار وکیل شیراز یکی از بازارهای سنتی ایران مربوط به دوره زندیه که به دستور کریم خان زند ساخته شده است. بازار وکیل در بافت قدیم شیراز قرار گرفته است که مکان های تاریخی دیگری مثل مسجد وکیل، حمام وکیل، ارگ کریمخان زند و موزه پارس در نزدیکی این بازار سنتی میباشد. سرای مشیر در قسمت جنوبی بازار وکیل قرار گرفته که در دوره قاجار به دستور میرزا ابولحسن خان مشیرالملک ساخته شده است. سرای مشیر مرکز فروش و ساخت صنایع دستی در شیراز میباشد.در قسمت بازر مشیر من به اشتباه تاریخ ساخت بازار رو مربوط به 30 سال پیش گفتم که این بازار هم در دوره قاجار ساخته شده، سال 1371 شمسی اینجارو مرمت کردند. در سفر به شهر شیراز بازدید از این دو مکان تاریخی رو فراموش نکنید و حتی اگر دنبال سوغاتی هستید بازار وکیل و سرای مشیر بهترین مکان برای خرید سوغاتی سنتی شیراز هست. اگر ویدیو رو دوست داشتید خوشحال میشم که کانال رو سابسکرایب کنید. دمتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی